autoryzowany przedstawiciel
na rynek Polski

Varios Combi Pro – bezkompromisowe zintegrowane urządzenie do profesjonalnej higieny jamy ustnej

Poznaj Varios Combi Pro - zaawansowane połączenie skalingu ultradźwiękowego i terapii proszkowej, w celu bardziej efektywnej i wygodnej higieny jamy ustnej i kontroli biofilmu. NSK stworzyło innowacyjny produkt umożliwiający bezpieczne i skuteczne łączenie dwóch aplikacji dla uzyskania prawdziwie profesjonalnych rezultatów. Dwufunkcyjne urządzenie to pionierskie rozwiązanie na rynku stomatologicznym, które odkrywa przed użytkownikiem nową jakość pracy. Jeśli szukasz większej wydajności w kompaktowej formie, to Varios Combi Pro jest produktem stworzonym dla Ciebie.
 
Panel LCD w Varios Combi Pro jest wyjątkowo przejrzysty i kontrastowy, dodatkowo pokryty specjalną powłoką, która zabezpiecza przed zarysowaniami proszkiem. Czytelny i intuicyjny dotykowy wyświetlacz zapewnia wygodę i zwiększa skuteczność pracy stomatologa. Umożliwia szybkie potwierdzenie, jaki program jest obecnie w użyciu: naddziąsłowy, poddziąsłowy, czy ultradźwiękowy. Dodatkowo wyświetlana jest informacja o 10-stopniowym poziomie mocy, ilości wody dostarczanej do sprayu, parametrach poprzednich ustawień, funkcji automatycznego czyszczenia. Obudowa urządzenia jest gładka, jednolita, pozbawiona szczelin utrudniających utrzymanie czystości.

Varios Combi Pro posiada funkcje Afterglow tzn. podświetlenie LED pozostaje przez 5 sekund po zwolnieniu sterownika nożnego oraz funkcję Last Memory – tryb pracy, poziom mocy, tryb irygacji oraz ilość płynu irygacyjnego pozostają zapisane w pamięci urządzenia w momencie, gdy nastąpi przerwa w zasilaniu. W trakcie pracy końcówki można zmienić poziom mocy oraz ilość płynu irygacyjnego. Urządzenie posiada wbudowane wymienne filtry wody i powietrza.

Varios Combi Pro można podłączyć do dwóch źródeł płynu: zaworu do podłączenia wody oraz pojemnika na płyn irygacyjny o pojemności 400 ml. Pozwala to na mobilność urządzenia i ustawienie go w dogodnym miejscu w gabinecie. Dzięki pojemnikowi można w łatwy i szybki sposób podłączyć do urządzenia roztwór medyczny dedykowany do zabiegu (np. chlorheksydynę lub podchloryn sodu).

Jednostkę można umieścić na mobilnym stoliku Prophy Cart lub wózku produkowanym przez Makromed, dedykowanym dla tego urządzenia. Elegancki i wygodny wózek do urządzeń medycznych zawiera w standardzie półkę do ustawienia urządzenia, podstawę z miejscem na odstawienie sterownika nożnego oraz samohamowne kółka.

Automatyczny czujnik rozpoznawania trybu przełącza z funkcji ultradźwiękowej na piaskowanie w chwili zdjęcia końcówki z uchwytu.  Urządzenie Varios Combi Pro wyposażone jest w wielozadaniowy sterownik nożny. Firma NSK podczas konstruowania sterownika prowadziła szerokie badania na temat ruchów stopy oraz odczuć sensorycznych, aby wprowadzić udogodnienia umożliwiające zmianę ustawienia mocy oraz przełączanie między trybem ultradźwiękowym, a piaskowaniem bez użycia rąk. Umożliwia to ciągłą pracę, a co ważniejsze zapobiega dotykaniu urządzenia w trakcie zabiegu i w znaczący sposób redukuje ryzyko zakażeń krzyżowych.

Urządzenie Varios Combi Pro pracuje w trybach Ultrasonic oraz Powder: Powder PROPHY oraz Powder PERIO. Opcjonalny zestaw Perio nie jest dołączony do zestawu, należy go zamówić dodatkowo. W trybie PROPHY NSK rekomenduje proszek FLASH Pearl (na bazie węglanu wapnia, drobiny ø 54µm), natomiast w trybie PERIO proszek Perio-Mate (na bazie glicyny, drobiny ø 25µm). Do piaskowania poddziąsłowego nie można stosować konwencjonalnego proszku o dużej abrazyjności, ponieważ uszkadza nabłonek dziąsłowy, doprowadzając do powstania nadżerek oraz uszkodzeń tkanki łącznej, a także prowadzi do utraty cementu korzeniowego generując powstanie nadwrażliwości. Dodatkowo proszki dedykowane do strefy poniżej brzegu dziąsła, pozostawiają powierzchnię zęba sprzyjającą adhezji fibroblastów ozębnej. Polecamy używanie jedynie dedykowanego, oryginalnego proszku, ponieważ zapobiega to uszkodzeniu urządzenia lub tkanek zęba podczas zabiegu.

Urządzenie automatycznie czyści rękojeść oraz rękaw po piaskowaniu lub skalingu. Podczas procesu oczyszczania wyświetlacz pokazuje czas do zakończenia procesu (około 45 s). Po zakończeniu piaskowania przycisk autoczyszczenia usuwa wodę z rękawa i rękojeści, co zapobiega blokowaniu piasku, natomiast po zakończeniu skalingu przycisk inicjuje płukanie rękojeści, tipu oraz rękawa, co redukuje ryzyko korozji.

Firma NSK połączyła leczenie ultradźwiękowe z piaskowaniem, tworząc jednostkę, dzięki której zabiegi w naturalny sposób uzupełniają się, zaoszczędzając czas i miejsce. Ale profesjonalna profilaktyka i higiena jamy ustnej, to nie wszystko, co Varios Combi Pro od NSK ma do zaoferowania. Urządzenie może być także wykorzystane  do poszerzania lub czyszczenia kanałów zębowych, usuwania ciał obcych oraz obliteracji z kanału, resekcji wierzchołka korzenia oraz nacinania i usuwania tkanek przyzębia. Varios Combi Pro to niezwykłe połączenie bezkompromisowości, komfortu i elastyczności.