autoryzowany przedstawiciel
na rynek Polski

Ti-Max Z micro: Turbina z mikrogłówką i ogromnymi możliwościami

Jeśli szukasz większej wydajności w mniejszej rękojeści, to właśnie znalazłeś – powitaj potężną, choć kompaktową Ti-Max Z micro.

Najnowsza mikroturbina NSK serii Z zapewnia doskonały dostęp do obszarów zabiegowych, dzięki główce mającej zaledwie 9mm średnicy. Główka o kącie nachylenia 100° umożliwia swobodny dostęp do obszarów zębów trzonowych, a jej projekt oparty jest na fizjologicznym kształcie jamy ustnej. Minigłówka zapewnia szerokie, doskonale oświetlone pole widzenia, dzięki światłowodom ze szkła komórkowego, umożliwiając bezstresowe zabiegi.  Ti-Max Z micro, dzięki filigranowemu rozmiarowi i nowemu kątowi jest wysoce zalecana podczas leczenia gerontostomatologicznego, zabiegów pedodontycznych oraz u pacjentów z ograniczonymi możliwościami otwarcia jamy ustnej. Turbina z mikrogłówką jest także idealnym wyborem podczas leczenia zachowawczego u osób dorosłych np. podczas opracowywania ubytków klasy 5 i 2 w  zębach trzonowych. Pomimo małej główki, instrument oferuje optymalne chłodzenie, dzięki poczwórnemu strumieniowi dyszy oraz nadzwyczajny napęd o mocy 20W, co jest najwyższą wydajnością na rynku wśród instrumentów, o tym rozmiarze główki. Nawet używając mikroturbiny można osiągnąć mocne cięcie przy wysokim momencie obrotowym. System czystej główki zapobiega cofaniu się powietrza oraz przedostawaniu się do głowicy mikroskopijnych ciał obcych, przedłuża to żywotność łożysk i zapobiega zakażeniom krzyżowym.

Konserwacja turbiny jest bardzo prosta - wkład można wymienić samodzielnie, co znacznie redukuje koszty eksploatacji. Końcówka Ti-Max Z serii micro wykorzystuje technologię Systemu 3X-Power:
•    wydłużona cylindryczna dysza – zapewnia stabilny przepływ powietrza i zmniejsza jego straty, z wysoką wydajnością zamieniając je w siłę obrotową;
•    łyżka z rozszerzonym wirnikiem – o 100% szersza, w porównaniu z typowymi modelami, skutecznie zagarnia powietrze, co daje bardzo wysoki moment obrotowy;
•    rozszerzony rowek wydechowy – płynne odprowadzanie powietrza poprawia moment obrotowy w zakresie niskich prędkości obrotowych.

Wykonana z tytanu i wyposażona w odporną na zarysowania powłokę DURAGRIP turbina jest niezwykle lekka, waży niespełna 40g - zapewnia doskonałą ergonomię i niemęczącą obsługę. Wbudowana funkcja Szybki Stop zapewnia zatrzymanie instrumentu w ciągu 1 sekundy, co stanowi duży plus w zakresie bezpieczeństwa zabiegowego. Mikroturbina NSK serii Z jest dostępna na złącza NSK, KaVo© i Sirona© i może być używana zarówno ze standardowymi wiertłami, jak i wiertłami ze skróconym trzonkiem.

Ti-Max Z micro to kolejny produkt od NSK potwierdzający niedoścignioną precyzję japońskiej inżynierii. Kompaktowa turbina z mikrogłówką zapewnia komfort pracy nawet w ekstremalnych warunkach. Komfort, na który zasługuje każdy stomatolog.