autoryzowany przedstawiciel
na rynek Polski

Mikrosilnik NSK iProphy - wygodna profilaktyka bezprzewodowa

Bezprzewodowy mikrosilnik do zabiegów profilaktycznych, to kolejny element wzbogacający portfolio NSK w segmencie higieny jamy ustnej.
iProphy nie tylko rozjaśnia zęby, ale także codzienną pracę, usprawniając wiele procedur w gabinecie stomatologicznym, dzięki błyskotliwym rozwiązaniom:

  • jest bezprzewodowy, lekki i ergonomiczny;
  • bez sterownika nożnego i jednostki sterującej;
  • kątnica iFX57m posiada ultramałą główkę o bardzo wysokiej precyzji;
  • obsługa jest prosta i intuicyjna;
  • główkę nachyloną pod kątem 60° można ustawić w 6 różnych pozycjach tak, aby zapewnić ergonomię oraz wygodne dojście do wszystkich zębów i powierzchni;
  • możliwość zmiany kierunku obrotów prawo/lewo;
  • 5-stopniowa regulacja prędkości (500, 1.000, 1.500, 2.000 i 2.500 rpm);
  • waga 90g oraz odpowiednio przesunięty środek ciężkości.

Kątnica profilaktyczna NSK iFX57m składa się z higienicznego i łatwego do czyszczenia korpusu ze stali nierdzewnej oraz bardzo małej główki. Kątnica posiada redukcję 4:1, która umożliwia lepsze i wydajniejsze czyszczenie, jednocześnie umożliwiając łagodniejsze polerowanie powierzchni zębów. Kątnica nie wymaga chłodzenia natryskowego. iFX57m nadaje się do nakręcanych kubeczków, szczoteczek i innych gumek polerskich, a innowacyjny system uszczelniania zapobiega wnikaniu pasty polerskiej do kątnicy. Jakość NSK zapewnia trwałość i wysoką wydajność nawet przy częstej sterylizacji.

iProphy zostało stworzone, by zwiększyć komfort i płynność pracy. Bezprzewodowy, przyjazny dla użytkownika design umożliwia bezstresowe leczenie, bez dodatkowego obciążania nadgarstka oraz umożliwia zmianę pozycji, bez martwienia się irytującymi kablami. Urządzenie waży niespełna 90g podczas, gdy kątnica profilaktyczna mocowana na rękawie, aż 120g. Dodatkowo iProphy gwarantuje stabilne obroty podczas całej procedury, z łatwością utrzymuje niską prędkość obrotową, co może być trudne w przypadku konwencjonalnych kątnic. Smukła część pracująca zapewnia szerokie pole widzenia oraz lepszy dostęp do odcinka dystalnego. Intuicyjny interfejs sprzyja bezstresowej pracy, klawisz on/off iest duży i łatwy w obsłudze.

 Zestaw zawiera: jednostkę roboczą, kątnicę iFX57m, ładowarkę i kabel zasilający. iProphy jest kompatybilne z nakładkami DPA’s (Disposable Prophy Angels). Są to jednorazowe nakładki zaopatrzone w gumki o różnej twardości. Dzięki węższej szyjce i zmniejszonej główce polerowanie jest komfortowe zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Nakładki umożliwiają zachowanie najwyższych standardów higienicznych oraz maksymalną redukcję zakażeń krzyżowych. Jednorazowe nakładki profilaktyczne nie są dostępne w NSK. Z urządzeniem iProphy można używać dowolnych dostępnych na rynku jednorazowych kątnic profilaktycznych zgodnych z normą ANSI/ADA N.85-1:2004. NSK poleca jednorazowe nakładki profilaktyczne firmy YOUNG, w kooperacji z którą stworzyło zestawy SMILEBOX.

Lekarze, którzy zamierzają pracować tylko przy użyciu DPA’s lub korzystać z nich okazjonalnie mogą dokupić specjalny adapter PR-F lub zakupić zestaw iProphy bez główki. Użycie nakładek DPA’s zwiększa komfort zabiegu, oszczędza czas i paradoksalnie nie zwiększa kosztów zabiegu, ponieważ między pacjentami iProphy nie wymaga sterylizacji w autoklawie, co eliminuje także konieczność pakietowania. Zmieniając kąt mocowania nakładki, iProphy można trzymać na dwa sposoby, w zależności od indywidualnych preferencji, podczas gdy kątnica do profilaktyki mocowana na rękawie wymaga zawsze uchwytu pisarskiego.

Bezprzewodowy mikrosilnik profilaktyczny od NSK oferuje oprócz wygody, ogromny przekrój możliwości, aby zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.