autoryzowany przedstawiciel
na rynek Polski

Koncern Nakanishi Seisakusho został założony przez Keiichi Nakanishi w 1930 roku w Tokio i od samego początku swojego istnienia zajmuje się produkcją sprzętu dla stomatologii. Firma powstała pierwotnie w celu produkcji i sprzedaży kątnic stomatologicznych. Swoją obecną nazwę – NSK Nakanishi – nosi od 1953 roku. W 1970 roku firma rozszerzyła swoją działalność na produkcję turbin. Obecnie dostarcza szeroką gamę produktów w zakresie stomatologii. W tym roku koncern obchodzi swoją okrągłą, 88. rocznicę powstania. Dlaczego okrągłą? W japońskiej tradycji cyfra 8 ma szczególne znaczenie, a 88. to tak, jak 100. rocznica w kulturze europejskiej. NSK jest firmą w pełni i w tradycyjnym rozumieniu japońską, co ma potężny wpływ na każdy obszar jej działalności. Tu nie ma miejsca na kompromisy czy zgody na obniżanie standardów. Nie zysk jest najważniejszy, a dostarczanie jakości, podpisywanej nazwiskiem rodziny Nakanishi, której już piąte pokolenie zarządza firmą. Mimo swej obecnej wielkości i globalnego zasięgu, NSK od pokoleń pozostaje firmą rodzinną, co sprawia, że jakość wyrobów, poziom usług i troska o klientów są jej głównymi celami strategicznymi. Wartości te podziela łódzka firma Makromed, która od ponad 20 lat jest autoryzowanym przedstawicielem koncernu na Polskę.

Agresywny marketing zagraniczny NSK od lat 60. XX wieku doprowadził do tego, że firma zaczęła działać na arenie międzynarodowej. W ostatnich latach NSK podjęło szereg działań w zakresie rozwoju rozpoznawalności marki NSK jako wiodącej w branży stomatologicznej. NSK to obecnie globalna marka, której silne strony to bogaty asortyment produktów, wyrafinowane wzornictwo, wysoka jakość, rozbudowana globalna sieć sprzedaży i obsługi klienta.

Produkty ze znaczkiem NSK są znane w ponad 130 krajach, gdzie wysoka jakość i niezawodność są cenione. NSK uzyskuje około 75% swoich przychodów ze sprzedaży zagranicznej i weszła na silnie konkurencyjny światowy rynek. Aby rozwijać się jako marka globalna, NSK posiada obecnie spółki-córki, fabryki i centra logistyczne w 12 krajach na całym świecie.

NSK jest przede wszystkim liderem w produkcji instrumentów wysokoobrotowych. Obecnie są to dwie główne serie produktowe: Ti-Max Z (klasa premium) oraz S-Max M (klasa advanced). Jako pierwszy producent na świecie wprowadził do masowej produkcji końcówki z korpusami wykonanymi z tytanu. Takie korpusy są praktycznie niezniszczalne i o kilkadziesiąt procent lżejsze, niż te wykonanie ze stali nierdzewnej. NSK jest również liderem w produkcji turbin powietrznych ze swoim oryginalnym, opatentowanym, zintegrowanym kartridżem (rotorem), którego unikalna konstrukcja zapewnia pracę cichą i bez wibracji oraz dłuższą żywotność.

Stomatologia przechodzi obecnie znaczne zmiany, obejmujące między innymi zwiększoną świadomość profilaktyki, a także rozszerzenie nowych koncepcji medycznych, takich jak minimalna interwencja i rosnąca popularność leczenia implantologicznego. NSK dostrzega te zmiany. Reaguje poprzez rozszerzanie linii produktowej „oral higene” – od skalerów ultradźwiękowych VARIOS oraz piaskarek Prophy-Mate i Perio-Mate, aż po najnowsze urządzenie Varios Combi Pro – wolnostojące zintegrowane urządzenie do skalingu i piaskowania. Również seria urządzeń do chirurgii i implantologii stale się poszerza – obecnie dwa główne urządzenia to unit implantologiczny Surgic Pro oraz piezoelektryczne urządzenie do chirurgii Variosurg3.